خانه اخبار روز اجتماعی ایران چند موزه دارد؟

ایران چند موزه دارد؟

0 ثانیه خوانده شده
0
0
1
ایران چند موزه دارد؟

خبرگزاری تسنیم: محمدرضا کارگر – مدیرکل امور موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی‌تاریخی کشور، اظهار داشت: تعداد موزه‌های کشور باید به‌میزان قدمت و تاریخ آن کشور باشد و بنابراین برای کشوری مانند ایران که تاریخی ۱۰ هزارساله دارد باید تعداد موزه‌های آن بیش از اندازه موجود باشد.

وی با اشاره به تعداد موزه‌ها در کشور اظهار کرد: ما در کشور ۶۰۰ موزه فعال داریم که در طول دولت تدبیر و امید رشد خوبی در زمینه تعداد موزه‌ها داشته‌ایم به‌طوری‌که در سال ۹۶ هر هفته شاهد یک موزه در سطح کشور بوده و امیدواریم در سال آینده تعداد موزه‌ها از این میزان افزایش یابد.

کارگر، موزه‌ها را کانون‌های آگاهی و فرهنگ در جامعه دانست و تصریح کرد: با توجه به همکاری خوب بخش خصوصی، تعداد موزه‌های خصوصی در کشور از ۳۵ باب به حدود ۱۰۰ باب موزه رسیده که شاهد رشد ۳۰۰درصدی در این زمینه هستیم.

به گزارش میراث فرهنگی- وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود افزود: یونسکو سواد فرهنگی را عامل استمرار و حفاظت فرهنگی معرفی کرده و موزه‌ها کانون این سواد فرهنگی هستند.

مدیرکل موزه‌های کشور با اشاره به ظرفیت‌های استان آذربایجان غربی اضافه کرد: استان آذربایجان غربی دارای ۱۱ موزه مختلف است که با توجه به پیشینه تاریخی، تنوع فرهنگی و مردم فرهیخته این استان امیدواریم در کوتاه مدت این تعداد موزه به ۲۰ باب برسد.

منبع: برترین ها

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در اجتماعی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

وضعیت بانک‌ها در سال آینده

پس از عملی شدن بسته بانک مرکزی، برای کنترل نوسانات ارزی، پرسش مهم این است که وضعیت بانک‌ها…