خانه دانش و فن آوری مارک زاکربرگ ۱۳ میلیارد دلار از سهام خود در فیسبوک را می فروشد

مارک زاکربرگ ۱۳ میلیارد دلار از سهام خود در فیسبوک را می فروشد

0 ثانیه خوانده شده
0
0
3
مارک زاکربرگ 13 میلیارد دلار از سهام خود در فیسبوک را می فروشد

چندی پیش بود که «مارک زاکربرگ» بنیان گذار فیسبوک تلاش کرد با ارائه طرحی برای تغییر ساختار کمپانی، سهام خود را فروخته و همچنان در هیئت مدیره و با حق رأی باقی بماند.

تصمیم مورد بحث موجب واکنش سهام داران شرکت و نگرانی از بابت افت ارزش کمپانی شد که در نهایت، مسئله به دادگاه رفت و حالا بر اساس دستور قاضی، زاکربرگ می تواند با حفظ ۲ درصد از سهام خود، همچنان در تصمیم گیری ها حق رأی داشته باشد.

لازم به ذکر است که بنیان گذار فیسبوک قصد داشت از طریق فروش سهام شرکت، هزینه امور خیریه و برنامه های بشردوستانه خود و همسرش را در زمینه مبارزه با بیماری ها و کمک به تحصیل کودکان محروم فراهم کند.

زاکربرگ بین ۳۵ تا ۷۵ میلیون سهم خود از فیسبوک را در ۱۸ ماه آینده می فروشد

زاکربرگ در این باره گفته با توجه به رشد روز افزون فیسبوک و افزایش ارزش سهام این شرکت، وی همچنان می تواند ضمن حفظ حق رأی خود تا ۲۰ سال آینده، طی ۱۸ ماه بین ۳۵ تا ۷۵ میلیون سهم خود از فیسبوک (هر سهم ۱۷۰ دلار) را به فروش برساند که ارزشی به مبلغ ۶ تا ۱۳ میلیارد دلار خواهد داشت.

گفتنی است پس از اعلام خبر فوق در حساب کاربری رسمی زاکربرگ در فیسبوک، ارزش سهام کمپانی ۰٫۳ درصد کاهش داشته که طبق آمارها، سهام مذکور در معاملات پس از ساعت اداری نیز شاهد افت مشابهی بوده است.

منبع: دیجیاتو

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در دانش و فن آوری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

وضعیت بانک‌ها در سال آینده

پس از عملی شدن بسته بانک مرکزی، برای کنترل نوسانات ارزی، پرسش مهم این است که وضعیت بانک‌ها…